Down Sendromlu Bireylerin Mesleki Eğitimi

Proje Hakkında

Down Sendromlu Bireylerin Mesleki Eğitimi Projesi, GASCONFAIR’in öncelikli misyonu çerçevesinde Down Sendromu Derneği, Yeme İçme Profesyonelleri Derneği ve Nişantaşı Üniversitesi‘ni bir araya getirdiği, gönüllülük esasına dayalı bir eğitim projesi.

Projenin temel amacı, Down sendromlu bireylerin işgücüne katılımını hem nicelik hem de nitelik olarak artırmak.

Bilimsel yöntemler kullanılarak doğru bir eğitim sürecinden geçirilen Down sendromlu bireyler, iş yaşamında özgürce var olabilmekteler. Bu anlamda turizm, konaklama ve yeme-içme sektörleri, Down sendromlu bireylerin işgücüne en çok ihtiyaç duyan endüstriler.

GASCONFAIR olarak, böyle bir eğitim projesinin ihtiyacı olan gereklilikleri sağlayabilecek kurumları bir araya getirmekten dolayı gururluyuz.

Nasıl Çalışır?

İş Koçluğu Nedir?

Down Sendromu Derneği‘nin “İş Koçu Destekli İstihdam Programı” için aşağıda yer alan videoları izleyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

“Değerli Bir Ağ” Nedir?

Değerli Bir Ağ Programı, Down Sendromu Derneği’nin istihdam projesine destek vererek Down sendromlu bireyleri istihdam eden işletmelere verdiği bir unvandır. Uluslararası geçerliliği olan bir unvan ile zihinsel engelli bireyleri istihdam eden otel, restoran, kafe gibi hizmet sektöründeki firmaların onurlandırılması ve ticari açıdan güçlendirilmesi amacıyla verilmektedir. Değerli Bir Ağ Programı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İş Koçu Destekli İstihdam Programı Nedir?

Çalışan Gençlerden Sana Çağrı Var!

Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum: İş Koçu Destekli İstihdam Programı

Bağımsızım Çünkü Çalışıyorum – Pazartesi Sendromu

BAĞIŞ YAP

Yapacağınız bağışla, nitelikli eğitime ve ülkemizdeki istihdamın artışına katkı sağlayın.

PAYLAŞ

GGBTC’yi paylaşarak, daha fazla insana ulaşmamıza aracı olabilirsiniz.

ÖĞREN

GGBTC hakkında daha fazla bilgi almak ve gönüllü olarak yapabileceklerinizi tartışmak için, bizimle iletişime geçin.

Destek Veren İşletmeler

12-15 Şubat 2020 -8 Gün 0 Saat 33 Dakika 43 Saniye
Şimdi Kaydol