Etkinlik Mekanı Hakkında

İş Yaşamının Merkezinde Bir Teknoloji Üssü

GASCONFAIR‘in, Fuar ve Etkinlik Mekanı olan Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü, Maslak 1453 Projesi’nin içindeki konumu ile İstanbul iş hayatının kalbinde yer alıyor.

Zengin ve kolay ulaşım olanakları ile yeni İstanbul Havalimanı’na 36, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise yalnızca 42 dk. mesafede bulunuyor. İstanbul Metro’su İTÜ-Ayazağa İstasyonu‘na 6 dk. mesafede bulunan Üniversitemiz’in, istasyona 150 mt. uzaklıkta bulunan servis araçları ile Etkinlik Mekanımıza erişmek mümkün.

Şehir dışından ya da İstanbul’un daha uzak noktalarından NeoTech Kampüs’e gelmek isteyen ziyaretçilerimiz için, Kadıköy Rıhtım, Harem Otogarı ve Esenler‘den 4 günlük etkinliğimiz boyunca shuttle’larımız ring yapacak.

Çevresinde konumlanan 4 ve 5 yıldızlı otellerle, yurtdışından gelen misafirlerinizin kampüse ulaşımı son derece kolay. Bunun yanı sıra dilerseniz özel transfer hizmeti ile GASCONFAIR, misafirlerinizi bulunduğu noktadan Etkinlik Alanı’na getirebilir.

GASCONFAIR‘in temalarına anlam katan NeoTech Kampüs, 130.000 m2 alan üzerine kurulu. Yerleşkenin zengin seçenekler sunan food court‘u, kadın ve erkekler için ayrı ayrı mescidi ve 1.000 araçlık otoparkı, etkinlikler ve fuar boyunca hizmet sunacak.

Bugünün ve geleceğin tüm sektör profesyonellerini bu sıradışı ve eşsiz etkinliğe davet ediyoruz! GASCONFAIR‘de görüşmek üzere…

Nişantaşı Üniversitesi Hakkında

Nişantaşı Üniversitesi, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2009 yılında “Nişantaşı Meslek Yüksekokulu” olarak temelleri atılmış olup, 2010 yılında ön lisans, 2012  yılında da lisans ve yüksek lisans bölümleri ile eğitim-öğretimine başlamış bir vakıf yükseköğretim kurumudur.

Üniversite’nin halen 3 fakülte, 4 yüksekokul ve 1 Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 56 lisans ve ön lisans programı ile 8 yüksek lisans ve doktora programı bulunmaktadır.

Üniversitemiz, 2013-2014 akademik yılında İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 13, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde 5 ve Sanat-Tasarım Fakültesinde 5 olmak üzere toplam 23 bölüm ile eğitim hizmet vermiştir. Bu bölümlerde ikinci öğretim bulunmamaktadır. 2013-2014 akademik yılında, sadece Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası İlişkiler, Psikoloji (Türkçe) ve Psikoloji (İngilizce) lisans programlarında Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Programı bulunmuştur. Nişantaşı Meslek Yüksekokulunda 2013-2014 akademik yılında 30’u ikinci öğretim olmak üzere toplam 66 programda eğitim verilmiştir. Ayrıca Dış Ticaret, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İşletme Yönetimi, Lojistik, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik, Uçak Teknolojisi programlarında Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı bulunmaktadır. Programlarda eğitim dili genel olarak Türkçedir.

2014-2015 akademik yılında, bölüm sayısı İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 19, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde 5, Sanat-Tasarım Fakültesinde 6, Nişantaşı Meslek Yüksekokulunda ise program sayısı 78 olmuştur. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsünde Psikoloji (Tezli), Tekstil ve Moda Tasarımı (Tezsiz), İşletme Yönetimi (Tezli/Tezsiz) ve Uluslararasi Finansal Raporlama ve Denetim (Tezsiz) Anabilim Dallarında Yüksek Lisans programları açılmıştır.

2017-2018 akademik yılında, bölüm sayısı İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinde 25, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde 10, Sanat-Tasarım Fakültesinde 9, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda 3, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda 3, Sivil Havacılık Yüksekokulunda 3, Meslek Yüksekokulunda ise program sayısı 56 olmuştur. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsünde 8 adet Yüksek Lisans(Tezli/Tezsiz) ve Doktora Programları bulunmaktadır.