Gastrophysics: The Science of Multisensory Flavour Experiences

Gastrophysics: The Science of Multisensory Flavour Experiences

Bu konuşmada Şef Jozef Youssef, 10 yıldan uzun bir süredir Oxford Üniversitesi ile birlikte araştırmakta olduğu “çokluduyu gastronomisinin” bilimsel dünyasına ilişkin görüşlerini paylaşacak. Şef Jozef, gıda ile olan duyumsal ilişkimizi daha iyi anlayarak ve yeni teknolojilerden faydalanarak, daha sürdürülebilir ve besleyici yiyecek seçimleri yapma konusunda bize rehberlik etmenin yanı sıra, yemek yeme zevkimizi artıran yemek deneyimleri tasarlayabileceğimize inanıyor.

Şef Jozef Youssef bu sıradışı etkinliğinde, konuşmasının yanı sıra katılımcılara interaktif bir deneyim yaşatıyor. Hiçbir yerde bulamayacağınız bu olağanüstü deneyim için 40 kişilik sınırlı konuk arasındaki yerinizi hemen alın!


In this talk Chef Jozef Youssef will share his insights in to the scientific world of “multisensory gastronomy”, which he has been researching with Oxford University for just under a decade. By having a better understanding our sensory relationship with food and leveraging new technologies, Chef Jozef believes we can design food experiences that enhance our enjoyment of dining as well as guide us towards making more sustainable and nutritious food choices.

Konuşmacı

Şef Jozef Youssef

Dil

Orijinal Dil İngilizce

(Türkçe’ye Simultane Tercüme)

Birbirimizden Öğreniyoruz...

Anlatacaklarımız Var!

Dinlemeye hazır olanlar için…

Sen de dinlemeye hazır ve yepyeni şeyler öğrenmeye açıksan, GASCONFAIR Konferansları‘nı kaçırma! Sıradışı etkinliklerin projesi GASCONFAIR‘de, gastronomiye “Farklı Pencereler”den bakıyoruz. Alışılmışın dışında, konuşulanların ötesinde, yepyeni bakış açıları ile “Birbirimizden Öğreniyoruz”