Hidenori Izaki

Hakkında

Kahve kadar güzel bir dünya bilmiyorum. Kahvenin insanları ırklar, sınırlar, kelimeler vb. tanımaz. Kahve içerken rahatlama hissi dünyanın her yerinde aynıdır. Kahve ile sınırları aşabilirsiniz.

İnsanların kahveden uzun süre etkilenmesinin nedeni, herkesin gizemli bir deneyim istemesi. Kahvenin gerçekle hayali birbirinden ayıran ve farklı bir alana açılan gizemli bir içecek olduğunu düşünüyorum.

Görevim “kahve kullanarak sorunları çözmek” vizyonum ise “kahvede dünya barışı” dır. Biraz çılgınca gelebilir ama ben ciddiyim.
Lezzetli kahvelerle tüm dünyada küçük mutluluklar yaratacağız ve insanları birbirine bağlamaya çalışacağız.

Kahveyi seviyorum ve herkese lezzetli kahvenin, tatlı ve acı kahvenin derin dünyasında bir “misyoner” olarak hizmet etmeyi umuyorum.

Ödüller

Yarışma Yıl Şehir Derece
Dünya Barista Şampiyonası 2014 Rimini 1.’lik

Konuşma: “Bir Trend Olarak Asya: Kahve Perakendesi’nin Geleceği”

Hidenori, Ulusal Barista Şampiyonası‘ndan önce yapacağı ilham verici konuşmasında, çevrimiçi pazarın çevrimdışı pazarları nasıl bir araya getirdiğini, Çin ve Endonezya örneği üzerinden aktaracak. Bu ülkelerde teknolojinin perakende pazarına nasıl uygulandığını ve kahve işletmelerinin örnek olacak nitelikteki başarılarını dinleyeceksiniz.

Kahve kültürünün ülkemiz açısından daha fazla zenginlik meydana getirebilmesi ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilir hale gelmesi için yapılması gerekenlere ilişkin ipuçlarını bu konuşmada bulacaksınız.

Hidenori’nin bakışından Uzakdoğu Kahve Pazarı’ndaki heyecan verici gelişmeleri izleme fırsatını kaçırmayın!

Bilet için aşağıdaki butonu tıklayabilirsiniz.

2014 World Barista Champion: Hidenori Izaki, Japan

2013 World Barista Championship, Round 1 – Hidenori Izaki

Hiang Kee Coffee | Interview with Hidenori Izaki

The Importance of Coffee Origin for Barista Training