How to Start a Gastronomic Revolution

How to Start A Gastronomic Revolution

Bir hazinenin üzerinde oturduğumuz çok açık bir gerçek. O hazine ise Anadolu Mutfak Kültürü. Bu hazineyi zenginliğe çevirmek ise bizim elimizde. Sakince düşünüp, yapmamız gerekenlere odaklanmak yeterli. Yola çıkmadan önce bilmemiz, yaşanmışlıklardan öğrenmemiz gerekenlerle, öncülerin ayak izlerini takip etmeye ihtiyacımız var.

Güney Amerika’da bir gastronomik devrim meydana getirmeyi başarmış Bolivya, Türkiye için dünyadaki en güzel örneklerden bir tanesi. Restaurant Gustu gibi “dünyayı değiştirecek motorlardan birisinin gastronomi olduğuna inanan insanların oluşturduğu işletmeler” bu devrimi gerçekleştirdiler.

Kamilla, Bolivya’da estirdiği fırtınayı, “Andlar’ın Danimarkalısı” unvanını nasıl elde ettiğini, kişisel yaşam öyküsünden hareketle anlatmak için geliyor. Bolivya örneğinin, ülkemize ve diğer ülkelere nasıl ilham verebileceğini göstermek için GASCONFAIR’de sahnede olacak.

Nordik Manifestosu’nun, ego ve bencillik yerine önerdiği “açıklık” ve “herkesi kucaklama” ilkelerini, konuşmasının temeline oturtacak Seidler.

Bir gastronomik devrime acilen ihtiyacı olan Türkiye’nin gastronomi profesyonelerinin mutlaka katılması gereken bir konferans.

Birbirimizden Öğreniyoruz...

Anlatacaklarımız Var!

Dinlemeye hazır olanlar için…

Sen de dinlemeye hazır ve yepyeni şeyler öğrenmeye açıksan, GASCONFAIR Konferansları‘nı kaçırma! Sıradışı etkinliklerin projesi GASCONFAIR‘de, gastronomiye “Farklı Pencereler”den bakıyoruz. Alışılmışın dışında, konuşulanların ötesinde, yepyeni bakış açıları ile “Birbirimizden Öğreniyoruz”