John McQuaid

Hakkında

Gazeteci, yazar, editör. Çalışmalarım, tat biliminden küresel balıkçılığın çöküşüne kadar çeşitli konular üzerinde yoğunlaştı. Örneğin, New Orleans’taki kasırga riski hakkındaki yazı dizim, henüz gerçekleşmeden önce Katrina felaketini öngörüyordu. Pulitzer Kamu Hizmeti Ödülü de dahil olmak üzere pek çok ulusal ödül kazanan projelerin lideri veya solo muhabiri oldum. Latin Amerika’da muhabirlik yaptığım dönemde ulusal politikaları ele aldım. “Tasty (Lezzetli): Yediklerimizin Sanatı ve Bilimi“, 2015 yılında Scribner tarafından yayımlandı. Benimle ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz burayı, basında benimle ve kitap çalışmamla ilgili yer alan haber ve röportajlar için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Ödüller

Pulitzer Prize for Public Service – 1997, SPJ Sigma Delta Chi Award for Public Service for “Oceans of Trouble: Are the World’s Fisheries Doomed?”

Pulitzer Prize for Public Service – 2006, Katrina Kasırgası Yazı Dizisi, (Ekip Ödülü).

International Association of Culinary Professionals Award – 2012, for “Is This the Food of the Future?” – EatingWell Piece on Genetically-Engineered Food.

American Association for the Advancement of Science Journalism Award, American Institute for Biological Sciences Journalism Award, Pulitzer Finalist for National Reporting – 1999, for “Home Wreckers: How the Formosan Termite is Devastating New Orleans”.

John B. Oakes Award for Environmental Journalism – 2000, for “Unwelcome Neighbors: How the Poor Bear the Burdens of America’s Pollution”

American Society of Civil Engineers Journalism Award – 2002, for “Washing Away” on Rising Coastal Hurricane Flood Risks.

Eğitim ve Yabancı Diller

Yale University, B.A.,

İngilizce, İspanyolca

Ulusal ve Uluslararası Basından

Aşağıda yer alanlar dışında yazarın verdiği röportajlar ve basında kendisi ile ilgili çıkan haberler için burayı tıklayabilirsiniz.