Jozef Youssef

Hakkında

Kurucu | Şef Owner | Kreatif Direktör | Konuşmacı

Şef Jozef Youssef, Kitchen Theory Design Studio‘nun ve ödüllü Chef’s Table‘ın arkasındaki yaratıcı güç.

Gastronomi, sanat ve bilim alanındaki akademik ilgisiyle birleştiğinde Londra’nın en çok beğenilen Michelin Yıldızlı restoran ve otellerindeki uzun yıllara dayanan tecrübesi, 2010’da Kitchen Theory’yi kurmasına neden oldu. Oxford Üniversitesi‘nden Profesör Charles Spence ile birlikte gastrofizik alanında yürüttüğü araştırmalar devam ediyor.

İlk kitabının yanı sıra hakemli dergilerde makaleleri de yayımlanan Jozef’in; “Molecular Gastronomy at Home” isimli bir de kitabı bulunuyor. Şu anda International Journal of Gastronomy and Food Science Dergisi‘nde yardımcı editör olarak çalışmakta ve  araştırmalarını yayımlamaktadır. TEDxLSE Yıllık Konferansı’nda konuşmak da dahil olmak üzere, birçok etkinlikte  çok boyutlu deneyim tasarımı, sürükleyici yemek yeme, yenilikçilik ve gastronomi konularında önemli bir konuşmacıdır.

Şef Jozef Kitchen Theory’de mutfak becerilerini, bilimsel bilgisini ve yaratıcılığını, yiyecek ve içecek konusunda daha ilgi çekici ve çok boyutlu, sürükleyici, kurumsal, anlamlı, unutulmaz ve dikkate değer özel deneyimler tasarlamak için kullanıyor. Çalışmaları aynı zamanda 3 ay boyunca bir akşam yemeği kulübü olarak açılan ve özel deneyimler için rezerve edilen Kitchen Theory Chef’s Table’da da deneyimlenebilir. Çarpıcı ve samimi bu yemek deneyimi, Şef Jozef’in bilime ve yaratıcı sürece bakış açısını açıklamak için projection mapping, aroma, ses, ışık ve anlatıyı kullanır. Jozef ve ekibi çok boyutlu bir lezzetle tasarlanmış, baştan çıkarıcı bir “10 course” menü yolculuğu boyunca misafirlerine rehberlik eder.

Konuşmalar ve Basın

Bringing Flavour to Light | Jozef Youssef | TEDxLSE

Visual Illusions that Could Trick Our Tastebuds

How Color, Smell And Even Sound Impact The Flavor of Food

Professor Charles Spence & Chef Jozef Youssef