Kahve Yarışmaları

Organizasyon

GASCONFAIR kapsamında kahve ile ilgili düzenlenecek tüm etkinliklerin koordinasyonu Türkiye’nin en önemli kahve uzmanlarından biri olan Cenk R. Girginol tarafından yürütülüyor.

Kahve Yarışmaları’nın baş jürisi ve organizatörü Cenk R. Girginol hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

GASCONFAIR Kahve Yarışmaları, uluslararası yarışmacı ve jüri üyeleri ile Türkiye’nin en uzun soluklu ve geniş kapsamlı mücadelelerine sahne oluyor.

Etkinlik mekanımız olan Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 NeoTech Kampüsünün 766 m2′lik basketbol/voleybol sahasının ev sahipliği yapacağı yarışmalara izleyici veya yarışmacı olarak kayıt olmak için tıklayın.

Takip Et ve Paylaş

Kahve Yarışmaları Hakkında

GASCONFAIR’de 3 farklı Kahve Yarışması bulunuyor:

    1. GASCONFAIR Ulusal Barista Şampiyonası
    2. GACSONFAIR Ulusal Latte Art Şampiyonası
    3. GASCONFAIR Ulusal Türk Kahvesi Şampiyonası

Bu yarışmaları “ulusal” olarak adlandırmamızın sebebi, tüm Türkiye’den katılımcılara açık olması. GASCONFAIR’in bütün yarışmalarında olduğu gibi Kahve Yarışmaları’nda da önceliğimiz yenilikçi ürün, yeteneklerin ortaya çıkarılması ve katma değeri olan, pazarlanabilir bir gastronomi dünyasına katkı sağlamak.

GASCONFAIR Kahve Yarışmaları’nda Ön Elemeleri ve Takım Koçlukları’nı gerçekleştirecek, birbirinden değerli 3 Duayen isim yer alıyor:

Cenk R. Girginol, Sam Çeviköz ve Şerif Başaran

Her Jüri Üyesi, Ön Elemeler sonunda en çok 18 kişiden (finalist) oluşan 3 takım oluşturacaklar. Toplam 54 kişi olacak Finalist’ler, 2 aylık bir eğitim ve yarışma hazırlık süreci içine girecekler. Her bir Takım Koçu 02.12.2019 tarihinden itibaren (en çok 18 kişiden oluşan) kendi takımını, 3 ayrı grup halinde 3 yarışmaya hazırlayacak. Grup sayıları ve  finalistlerin hangi yarışmada yarışacağı ise Takım Koçları tarafından belirlenecek. Hazırlık çalışmalarının antrenman ve briefing programını, her bir Takım Koçu ve Finalistler kendileri tayin edecekler.

Final Turu’nda alınan toplam puanlar doğrultusunda, ilk üç dereceye girmeye hak kazanıp yarışmada ödüllere sahip olacak Finalistler’in kimler olduğu belli olacak. Final Turu’nda yarışan tüm Finalistler’in puan toplamları ise takımlardan birisini birinci yapacak. Kazanan bu takıma ayrıca bir prestij ödülü verilecek.

Başvurular 31.07.2019 Çarşamba günü sona erecek ve yapılan başvurular sonrasında uygun görülen Yarışmacı Adayları 3 Jüri Üyesi’nin eşliğinde yapılacak Ön Eleme Turu’na davet edilecekler. Yarışmacı Adayları 09.11.201916.11.2019 ve 23.11.2019 trihlerinin birinde  Finalist olmak için Ön Eleme Turu’na katılacaklar. GastroPlato bünyesinde yapılacak olan ön elemelerde Finalist olan adaylar 25.11.2019 tarihinde GASCONFAIR web sitesinde duyurulacak ve ayrıca mail/telefon yoluyla bildirim sağlanacak.

Ön elemelerde adaylar;

  • Her yarışmaya göre değişen ve belirlenen ürünleri yaparak ön eleme turunu tamamlayacaklar. Bu ürünlerin neler olduğu ve hangi kriterlerin dikkate alınacağı her yarışmanın kendi sayfasında bulunan “Yarışma Kuralları”nda yer alıyor. Yarışmaların sayfalarına aşağıdaki görsellere tıklayarak erişebilirsiniz.
  • Jüri ayrıca kahve ile ilgili ve yaptığı ürünlerle alakalı, Yarışmacı Adayı ile mülakatlar gerçekleştirecekler. Bu nedenle başvuran adayların bu konulara hazırlıklı gelmeleri faydalı olacaktır.
  • Ön Eleme sonuçları Jüri Üyeleri tarafından ortak komisyon altında değerlendirilecek ve finalistler belirlenecek.

 

Yarışmalar

12-15 Şubat 2020 173 Gün 17 Saat 29 Dakika 15 Saniye
Şimdi Kaydol