Kamilla Seidler

Hakkında

Kamilla Seidler Danimarka’da doğdu. Güney Amerika’nın kalbine girmeden önce Kopenhag’da gastronomi okudu ve profesyonel yaşamını Manoir Aux ‘Quat Saisons, Paustian ve Mugaritz gibi Avrupa’nın bazı önemli mutfaklarında geliştirdi.

Bolivya’da GUSTU adlı bir rüyanın bir parçası olmak üzere Claus Meyer‘den karşı konulmaz bir davet aldıktan sonra, yüzlerce gençle bilgi ve deneyimlerini paylaşmak ve yaşamlarında en azından küçük bir fark yaratmak için 2012’de La Paz’a geldi. Bolivya ve onun yerel ürünlerine büyük bir bağlılık ve yüzlerce Bolivyalı üreticinin emeğine büyük bir saygı ile içiçe olan bu amaç, Kamilla’nın bir ulus adına muhteşem mutfak ve sosyal sorumluluk işleri nedeniyle O’na “And Dağları’nın Danimarkalı’sı” adını aldırdı. Aslında bir Bolivya Mutfağı’nın Latin Amerika’yı bir fırtına gibi ele geçirmesini sağladı.

Yenilikçi, sade ve şık bir stil geliştiren Kamilla Seidler, Bask Culinary Center ‘ın Uluslararası Konseyine (2014) katılmaya davet edilen ilk kadın aşçıydı. Kendisi Danimarka Gastronomi Akademisi’nin (2015) bir üyesidir. Ayrıca 2 yıl üstü üste Latin Amerika’nın En İyi Kadın Şefi (2016/17) ve Güney Amerika’nın En İyi Şefi (2014) olarak kabul görmüştür.

Gıdaya saygı, eşitlik, onur ve gurur mesajı yaymaya adanmıştır. Kamilla, kendisini Bask Culinary World Prize’ın (2016) finalistlerinden biri olarak seçen Bask Culinary Center da dahil olmak üzere, dünya çapındaki prestijli gastronomi kurumları tarafından tanınan bir adanmışlığa sahiptir.

Kamilla Seidler, Bolivya’da çığır açan çalışmasını dünyadaki en önemli etkinliklerden bazılarında temsil etti: Tambo (Bolivya), Madrid Fusión (Madrid ve Manila), Parabere Forum (İspanya), Qaray-Mistura (Peru), Ñam (Şili), Aspen Fikirler Festivali (ABD), Alimentarte (Kolombiya), MesaTendencias y G-11 (Brezilya), Sokak Yemekleri Dünya Kongresi (Singapur), De la Selva la la Mesa, Gastronpmía Amazónica Sostenible (Peru ve Ekvador), Mutfak Lezzetleri Dünyası Amerika Enstitüsü (ABD), Kopenhag Yemekleri (Danimarka), ExpoMilano (İtalya) ve diğerleri.

Kamilla şimdi, ülkemiz için son derece önemli olan gastronomik bir devrimin tıpkı Bolivya’daki gibi nasıl yapılabileceğini anlatmak üzere GASCONFAIR’e geliyor.

Eğitim ve Yabancı Diller

Copenhagen Hospitality College

Danca, İspanyolca, İngilizce

Am I Good Enough? | Kamilla Seidler

Kamilla Seidler Speaking at FOTE 2017

Bolivian Cuisine | Kamilla Seidler | GUSTU

SAS Coffee Talk at House of Scandinavia