Kongre

Organizasyon

Doç . Dr. Burak Mil

İstanbul Kent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı olan Doç. Dr. Burak Mil, GASCONFAIR kapsamında düzenlenecek Kongre oturumlarının organizatörlerinden biri. Lisans öğrenimini Mersin Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümünde

tamamlayan Doç. Dr. Mil, aynı okulda yüksek lisansını tamamladıktan sonra Adnan Menderes Üniversitesi’nde doktora unvanını aldı. Öğretim görevlisi olarak görev yaptığı  Manatee Technical Enstitute ve University of South Florida 2013-2014 yıllarından sonra, halen görev yaptığı İstanbul Arel Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent ve Doçent’lik unvanlarını almaya hak kazandı.

Aynı zamanda profesyonel aşçı da olan Doç. Dr. Burak Mil hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

Doç . Dr. Kazım Ozan Özer

GASCONFAIR Kongre Oturumları’nın  diğer organizatörü Doç. Dr. Kazım Ozan Özer, 2002 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra, Sakarya Üniversitesi’nde yine Turizm ve Seyahat İşletmeciliği Bölümü’nde

yüksek lisansını tamamladı. Doktora çalışmalarının bir kısmını yürüttüğü İspanya’daki Universidad de Jaen’den döndükten sonra 2011 yılında Sakarya Üniversitesi’nde doktor unvanını almaya hak kazandı. Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla Nişantaşı ve Kent Üniversiteler’inde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümler’ini kurdu; her iki okulda da Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. Doç. Dr. Kazım Ozan Özer hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen tıklayınız

Kongre Hakkında

GASCONFAIR Kongre Oturumları (Bildiri Sunumları) her biri en az 110 mve 100 kişi kapasiteye sahip 8 Amfi‘de gerçekleştirilecektir. Bu anlamda bildiri sunumları için toplamda yaklaşık 1.000 m2‘lik bir alan tahsis edilmiştir.

Nişantaşı Üniversitesi NeoTech Kampüsü‘nde gerçekleştirilecek bildiri sunumları esnasında bilim insanlarımızın sorun yaşamaması için, tüm amfilerimizde dokunmatik ekranlı masaüstü bilgisayar, ses sistemi ve yakın metraj projeksiyonlar bulunmaktadır.

Ayrıca, yurtdışından misafir edeceğimiz akademisyenlerimizin sunumları esnasında dinleyicilerimiz için simultane tercüme ve tercümanlık hizmeti sunulacaktır.

Dört güne yayılan etkinliğimiz boyunca yoğun şekilde Kongre Oturumları düzenleyerek, GASCONFAIR’i ziyaret eden öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve sektör profesyonellerimizin ufkunu açacak bilimsel gelişmelerin paylaşılmasına aracılık edeceğiz.

Bu muhteşem enformasyon paylaşımı dünyasına hepinizi bekliyoruz…

Kongre Konu Başlıkları, Çalışma Alanları ve Temalar

GASCONFAIR kapsamında düzenlenen Kongre Oturumları, yurtiçi ve yurtdışından bilim insanlarını çağrı ve davet usulüne göre ağırlayacak; bildiriler önceden belirlenmiş bilimsel çalışma alanlarına uygun biçimde hazırlanacaktır. GASCONFAIR, Kongre Oturumları kapsamında, belirlediği temalar, çalışma konuları ve alanlar dışında hiçbir bildiri başvurusunu kabul etmemektedir. Bu yıl için belirlenen Kongre çalışma alanları, konu başlıkları ve temalar aşağıdaki gibidir. Detaylar için lütfen başlıklara tıklayınız.