Michael Phillips

Hakkında

Michael Phillips, Mart 2009’da Portland Oregon Oregon’da düzenlenen ABD Barista Şampiyonası’nı kazandığı sırada, Chicago’daki Intelligentsia Coffee & Tea’da çalışıyordu.
2010 yılında ABD Barista Şampiyonası’nı kazandı ve o güne kadar ABD’de tekrarlanan üç şampiyon arasında ikinciliği elde etti. (Heather Perry 2003 ve 2007’de birinci, Pete Licata ise 2011 ve 2013’te üçüncü oldu). Phillips, 2010 yılında Londra’da düzenlenen Dünya Barista Şampiyonası’nı kazandı.
Mart 2011’de California’daki TED konferanslarında (Teknoloji, Eğlence, Tasarım), Phillips’te, “ortak değerlere sahip bir topluluk oluşturmak için apolitk idealist amaç” olarak adlandırılan yeni bir kuruluş olan Coffee Common’da bulundu.
Nisan 2011’de, Phillips Tyler Wells ve Chris Owens’la birlikte Kaliforniya, Los Angeles’taki Handsome Coffee Roasters’ın kuruluşuna yardımcı olmak için Intelligentsia’da kahve eğitimi direktörlüğü görevinden istifa etti. 2014 yılında, Blue Bottle Coffee Company Handsome Coffee Roasters’ı satın aldı.
Philips ABD’de doğdu ve ilk gençlik yıllarını Michigan, Royal Oak’da geçirdi. Halen Blue Bottle Coffee Company‘de Kahve Kültürü Direktörü olarak görev yapıyor.

Ödüller

Yarışma Yıl Şehir Derece
Dünya Barista Şampiyonası 2009 Atlanta 3.’lük
Dünya Barista Şampiyonası 2010 Atlanta 1.’lik

Eğitim ve Yabancı Diller

Northern Michigan University, Bachelor of Fine Arts, Digital Cinema, 1999 – 2003

İngilizce

Ulusal ve Uluslararası Basından

How To Make the Perfect Cappuccino

Exploring Brewing Tools with Blue Bottle Coffee

Michael Phillips, Competes at the World Championship, Atlanta