Necdet Koç

Hakkında

30 Ekim 1979 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Uluslararası İktisat Bölümü’nde yüksek lisansına başlayan eğitimci; 1992 yılında başladığı çalışma hayatı boyunca, yeme-içme ve konaklama sektörlerinin çeşitli kademelerinde görev aldı.

Kariyeri boyunca, sayıları 50’yi aşan yeme-içme işletmesinin açılış sürecinde, karar alıcı pozisyonlarda bulundu.

Uzun süre “Swissotel the Bosphorus” ve “Conrad Hotel İstanbul” gibi 5 yıldızlı otellerin yiyecek-içecek operasyonlarında çalıştıktan sonra, İstanbul Doors Restaurant Group’ta (D.ream) Maliyet Kontrol Uzmanı olarak görev aldı. Türkiye’nin ilk “fast casual dining” konseptli restoran zinciri “Bread’s”in Operasyon Direktörlüğü görevinin ardından, “Hard Rock Cafe İstanbul”da Operasyon Müdürlüğü ve “Zeplin Pub & Delicatessen”de Genel Müdürlük yaptı. Açılış öncesi süreçler hakkında elde ettiği deneyimlerini “Restoran Açmak İstiyorum”isimli kitabında okuyucularla paylaşan başdanışmanımızın, 2015 yılında yayımlanmış, “Yiyecek-İçecek Yönetiminde Performans Analizi: Sayısal ve İstatistiksel Yöntemler” isimli, akademik bir kitap çalışması daha bulunuyor. Yiyecek-İçecek yönetimi alanında eğitimler veren Koç, aynı zamanda kurucusu olduğu RAİ Danışmanlık isimli şirketinde, GASCONFAIR dahil olmak üzere çeşitli organizasyonlar gerçekleştirmekte; yatırım ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

Akademik Görevler ve Verilen Dersler

I. Bilgi Üniversitesi, Gastonomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Öğretim Görevlisi, 2016-2017

Essentials of Dining Room

II. Arel Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü, Öğretim Görevlisi, 2016-2017

  • Yiyecek İçecek İşletmelerinde Maliyet Kontrol
  • Menü Planlama

III. Nişantaşı Üniversitesi, Gastonomi ve Mutfak Sanatları/Aşçılık Bölümleri, Öğretim Görevlisi, 2017-Devam Ediyor

  • Yiyecek İçecek İşletmelerinde Maliyet Kontrol
  • Restoran Yönetimi ve Mutfak Tasarımı
  • Yiyecek İçecek Tarihi ve Kültürü
  • Zeytin ve Zeytinyağı
  • Mesleki İngilizce

IV. Altınbaş Üniversitesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Akademik Danışman/Öğretim Görevlisi, 2016-Devam Ediyor

  • Yiyecek İçecek İşletmelerinde Finansal Yönetim
  • Restoran Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Kitap Çalışmaları