Seminerler

Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir!

“Bilmiyorum”, öğrenme kapısının ve saklı bilgi hazinelerinin kilidini açacak “anahtardır”. GASCONFAIR’in, bilmeyenler için hazırladığı seminerlerde görüşmek üzere…

Dinle
Öğren
Düşün
Yap

Seminerler

Yeni ve Güncel Gıda Trendleri

Küreselleşme, çevresel etkiler, endüstri, pazarlama stratejileri ve sosyal medyanın da etkin kullanımı ile gıdalarda popülerlik, gıdanın modası ve gıdalarda trendler söz konusu olmakta ve takip edilmekte. Kimi zaman bilinçli takip edilen trendler kimi zaman sadece moda haline gelme yoluyla bilinçsizce sevdiklerimize ve misafirlerimize sunuluyor. Trendleri takip ederken, sağlıklı ve doğal olanı nasıl sunabileceğinizi öğrenmek için sizleri seminerimize katılmaya davet ediyoruz.

Yeme İçme Sektöründe Personel Kaynaklı Hukuki Sorunlar, Kavramlar ve Çözümler

Günlük iş yaşamımızda dikkat etmemiz kuralların başında İş Hukuku’nun kuralları geliyor. Birçok çalışanımız, yöneticimiz ve işletme sahibimiz bu konuda yeterli bilgiye sahip değiller. Hem çalışanların hem de işverenlerin haklarını korumak açısından bu kuralların iyi bilinmesi ve yaşanan sıkıntıların çözümünde alternatif yöntemlerin uygulanabilmesi gerekiyor. GASCONFAIR olarak bu konuda da üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor ve sizi bu seminere  davet ediyoruz.

Şarap Çanağı: Bağdan Bardağa Şarabın Macerası

Gastronomi’nin en önemli unsurlarından bir tanesi şarap ve üretimi. Neredeyse yerleşik hayata geçen insanın tarihi kadar eski şarap yapımının incelikleri ve tekniğini bu seminerde öğrenebilirsiniz. Sadece üretim değil, kültürüne dair de çok önemli bilgiler bu eğitimde yer alıyor. Şaraba ilgi duyan herkesi bu seminere davet ediyoruz.

Müdür Müdür Müdür? Yoksa Lider mi? – Yiyecek İçecek İşletmeciliğinde Liderlik ve Motivasyon

GASCONFAIR’in temel amaçlarından bir tanesi, gastronomi endüstrisinde iş gören sektör çalışanları arasında bilimselliği yaygınlaştırmak. Objektif kriterlere dayalı iş görme biçiminin yerleşik bir anlayış haline gelmesine katkı sağlamak. Bu seminerde, işletme yöneticilerinin ekiplerini yönetirken içinde bulundukları duygu durumlarının bir analizi ile liderliğin ve ekip/birey motivasyonunun ne olduğunun üzerinde durulacak. Standart liderlik ve motivasyon eğitimlerinden oldukça farklı olan bu seminerde, son derece ağır iş yükü olan yeme içme sektörü çalışanlarını motive etme ve onlara liderlik etme yöntemlerini öğrenebileceksiniz.

Nasıl Fenomen Olunur? Food Blogger, Instagrammer, Youtuber

Uzunca bir süredir hayatımızı adeta işgal eden sosyal medyada, bilinirliğinizi ve etki alanınızı nasıl artırabileceğinizi bu seminerde öğrenebilir; kendi sosyal medya hesaplarınızda öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyanın geleceği, içerik üretimi ve paylaşım teknikleri gibi konuları uzmanından dinleme şansı yakalayacaksınız.

Nerede Hata Yapıyoruz? – Yiyecek İçecek İşletmelerinde İşe Alım, Seçme ve Yerleştirme

Personel dönüşüm oranı son derece yüksek bir alan yeme-içme sektörü. Çalışanların önemli bir kısmı mutsuz ya da motivasyon eksikliği yaşıyor. Bazı meslekler hariç sektörde iş gören çalışanların bir kısmı yaptıkları işi “geçici pozisyonlar” olarak görüyorlar. İstihdama, özellikle de genç istihdamına çok önemli katkıları bulunan yeme içme sektöründe işe alım, seçme ve yerleştire süreçlerinde bu sorunların önüne nasıl geçebileceğinizin cevapları bu seminerde.

Restoranlarda Sosyal Medya ve İçerik Pazarlaması

Etkili, düşük maliyetli ve sürdürülebilir! Sosyal medya pazarlamasının en önemli 3 özelliği bu şekilde sayılabilir. Fakat, doğru stratejinin ne olduğu, içerik üretiminin nasıl ve hangi kriterlere göre yapılacağı, paylaşımların, görsel kullanımının, iletişime ilişkin mesajların nasıl olması gerektiği konusunda bir çoğumuz tereddütler yaşıyoruz. Bazen de konuya yeterince hakim olduğumuzu düşünüyoruz. Bu seminerde, bildiğinizi düşündüğünüz şeylerin önemli bir kısmı değişecek. Etkin bir sosyal medya ve içerik pazarlaması ile ilgili detaylı bilgileri bu seminerde bulabileceksiniz.

Satarsan Bağ, Satmazsan Dağ Olur

Tüm mesaimizi insanlara bir şeyler “satmak” için harcıyoruz aslında. Yaptığımız her şey, satmak için. Satarak, dağları nasıl bağ yapabileceğinizi bu seminerde öğreneceksiniz. Satışa bir başka yaklaşım geliştirecek, satışın psikolojik süreçlerini göreceksiniz. Size ve karşınızdaki ayna tutacak bu seminer, sıradan bir satış eğitimi değil. Bakış açınızın değişimine hazır olun!

Temel Fotoğrafçılık, Yemek Fotoğrafçılığı ve Stilistliği

Gastronomi endüstrisinin gelişimi ile birlikte, sektör içinde farklı iş alanları oluşmaya başladı. Bunlardan biri de yemek fotoğrafçılığı ve stilistliği. Benzeri alanlarda olduğu gibi bu alanın da henüz bilinen bir teorik altyapısı olmadığı için, el yordamı yöntemlerle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. İnsan aklının her zaman doğru yolu (er ya da geç) bulma özelliği, bu iş kolunda da harika işlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu aşamada tek ihtiyacımız olan şey, ortaya çıkan dağınık bilgi birikimini derleyip, geleceğin fotoğraçı ve stilistlerine yol göstermek. Bu seminer de, tam olarak bu amaca hizmet ediyor.

Yeme İçme Yatırımcılığı ve Girişimciliği

Açılan her yeni 100 yeme içme işletmesinden 68’i 1. yılını göremeden kapanıyor. Peki neden? Sorunun cevabı aslında çok basit. Ama cevabı duymaya hazır değiliz. Yatırım yönetiminde “konforlu alandan” ayrılıp “doğru kararları” almayı öğreneceğiniz bu seminerde, kârlı ve uzun ömürlü işletmelerin anahtarları avuçlarınıza veriliyor. Küçük ya da büyük demeden, her türden yeme içme işletmesi yatırımında ihtiyacınız olacak altın anahtarlar, evrensel doğruları gözlerinizin önüne seriyor.