Tasty: The Art & Science of What We Eat

Tasty: The Art & Science of What We Eat

Sevdiğimiz yiyecekleri neden seviyoruz? Bir şeyi lezzetli yapan nedir? Lezzet algısı neden bu kadar çeşitli? Şefler ve bilim insanları yüzyıllardır bu sorular üzerinde kafa yoruyorlar. Amerikalı Pulitzer Ödüllü ünlü yazar John McQuaid, lezzet bilimini araştırıyor, beyinlerimizin ve vücudumuzun gıdaları nasıl değerlendirdiğini tüm çelişkileri ile ele alıyor ve teknoloji ile lezzet kavramının nasıl birbirinden ayrılmaz bir ikili olduğunu ortaya koyuyor…

Enfes konuşması ile John McQuaid GASCONFAIR’de!


Why do we like what we like? What makes something delicious? Why are individual tastes so diverse? Cooks and scientists alike have puzzled over these questions for centuries. Author John McQuaid explores the science of flavor, showing how our brains and bodies evolved to appreciate food in all its glorious contradictions, and looks forward, so see how technology and taste are increasingly inseparable.

Now, John McQuaid is at GASCONFAIR with his marvelous speech!

Birbirimizden Öğreniyoruz...

Anlatacaklarımız Var!

Dinlemeye hazır olanlar için…

Sen de dinlemeye hazır ve yepyeni şeyler öğrenmeye açıksan, GASCONFAIR Konferansları‘nı kaçırma! Sıradışı etkinliklerin projesi GASCONFAIR‘de, gastronomiye “Farklı Pencereler”den bakıyoruz. Alışılmışın dışında, konuşulanların ötesinde, yepyeni bakış açıları ile “Birbirimizden Öğreniyoruz”